یادی از معلم بزرگ اخلاق ، عالم زاهد حضرت آیت الله العظمی علامه حاج شیخ ابوالحسن ایازی مازندرانی(ره)

پیام های تسلیت در ارتحال آیت الله محمد جواد ایازی
http://www.ostan-mz.ir/images/stories/news/6964141294570261.jpg

 


پیام تسلیت آیت الله مکارم شیرازی به مناسبت در گذشت حجت الاسلام ایازی


خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین ایازی را تسلیت گفت.


به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین ایازی مسؤول حوزه علمیه جعفریه رستمکلای بهشهر را تسلیت گفت.

متن کامل پیام بدین شرح است:

فقدان فرزند برومند مرحوم آیت الله ایازى جناب حجت‌الاسلام حاج شیخ جواد ایازى ـ رحمة الله علیه ـ موجب تأسف شدید گردید.

اینجانب این ضایعه مؤلمه را به همه علما و طلاب محترم مازندران وهمه اهالى محترم آن سامان مخصوصآ بیت شریف آیت الله ایازى تسلیت عرض مى‌کنم.
 خداوند روح او را با ارواح محمد و آل محمد: محشور گرداند و به بازماندگان صبر و اجر فراوان دهد و إن‌شاءالله چراغ علم و روحانیت در این بیت بزرگوار همچنان روشن بماند.

دانلود فایل ضمیمهپيام استاندار و نماينده ولي فقيه مازندران:

انا لله و انا الیه راجعون

اذ مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسد ها شئ

با کمال تاسف و تاثر و تالم ارتحال ناگها نی عالم جلیل القدر و دانشمند فرهیخته و روحانی پرتلاش خلف صالح علامه فقید حضرت آیت الله حاج شیخ ابوالحسن ایازی (طا ب ثراه)حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد جواد ایازی (رحمه الله علیه )را به پیشگاه مقدس قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الاعظم سلام الله علیه و به محضر مبارک مقام عظما ی ولایت و رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) و علماء اعلام و روحانیت و الا مقام استان عالم پرور مازندران به ویژه به روحانیون و طلاب شهر شریف رستمکلا و اعضاء محترم بیت معظم له و قاطبه مردم ولایتمدارمنطقه تسلیت وتعزیت گفته و از درگاه حضرت احدیت علو درجات برای آن عزیز سفر کرده و والد ارجدار و اخوی بزرگوار و صبر و اجر برای بازماندگان شریفش مسئلت داریم.

..............................................................................................................

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار حضرت امام خمینی(س)درگذشت آیت الله آقای حاج شیخ محمد جواد ایازی را تسلیت گفت.آیت الله آقای حاج شیخ محمد جواد ایازی فرزند مرحوم آیت الله حاج شیخ ابوالحسن ایازی و رئیس حوزه علمیه جعفریه بهشهر، بود.


 متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی درپی می آید:


در گذشت آیت الله آقای حاج شیخ محمد جواد ایازی فرزند بزرگوار مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ ابوالحسن ایازی را خدمت عموم بازماندگان و علاقمندان ایشان و مردم عزیز مازندران تسلیت عرض نموده،از خداوند متعال علو درجات آن مرحوم و صبر و اجر مصیبت‌ دیدگان را مسئلت دارم.


سیدحسن خمینی

....................................................................................................

پیام تسلیت دولت برای درگذشت مرحوم ایازی


معاون اول رئیس جمهور درگذشت حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد ایازی را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد رضا رحیمی ، معاون اول رئیس جمهور به نمایندگی از هیات دولت پیام تسلیتی را به مناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدجواد ایازی ارسال نموده که متن کامل آن به شرح ذیل می باشد:

« انالله و انا الیه راجعون»

خانواده محترم مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد ایازی

سلام علیکم
درگذشت عارف وارسته و عالم فرزانه حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدجواد ایازی را به نمایندگی از دولت خدمتگذار به شاگردان و خانواده جلیل آنمرحوم و نیز مردم ولایتمدار مازندران تسلیت می گویم، از درگاه حضرت حق علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن فقید سعید و صبر و شکیبایی برای بازماندگان مسئلت می نمایم.

محمدرضا رحیمی


پیام تسلیت لاریجانی به‌مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام حاج شیخ محمدجواد ایازی

در پی درگذشت حجت الاسلام حاج شیخ محمدجواد ایازی رئیس حوزه علمیه جعفریه بهشهر،پیام تسلیتی از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی منتشر شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء

 

ارتحال حضرت حجت الاسلام حاج شیخ محمدجواد ایازی رئیس حوزه علمیه جعفریه رستم کلای بهشهر از سلسله جلیل القدر روحانیت و فرزند گرامی عالم ربانی مرحوم حضرت آیت الله علامه ایازی باعث اندوه و تاسف گردید.

 

ایشان که در محضر حضرات آیات عظام میرزا جواد آقاتبریزی، فاضل لنکرانی، حسن زاده آملی و جوادی آملی و در حوزه های علمیه نجف و قم دروس دینی و مذهبی را فرا گرفته بودند از چهره های بارز علمی وحوزوی و ولایتمدار بودند و در زمینه بهره مندی طلاب علوم دینی در شرق استان مازندران با تلاش وافر خود یاد پدر بزرگوارشان را زنده نگهداشتند. مرحوم آقای حاج شیخ محمدجواد ایازی دارای تالیفات ارزشمندی در زمینه تربیت طلاب علوم دینی هستند که از ایشان به یادگار خواهد ماند.

 

اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه دردناک به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری، علما و روحانیون، نمایندگان محترم استان و مردم غیور مازندران و بیت مکرم آن روحانی دانشمند، از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت می کنم.
.................................

پیام هادی ابراهیمی ،معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران

« انا لله و انا الیه راجعون »
خبر تأسف انگیز ارتحال ملکوتی فقید صمدانی و مجاهد راستین طریقت نبوی حضرت آیت الله حاج شیخ جواد ایازی موجب تألم و تأثر خاطر گردید بی تردید یاد و خاطره این اسطوره صبر و تقوی و شکیبایی که عمر بابرکتش را در بیت فقاهت و حوزه های علمیه مصروف اعتلای اسلام عزیز و نشر معارف دینی نموده است همواره در اذهان باقی و ماندگار خواهد ماند.
مرحوم ایازی که همانند والد نیک سرشت و ولایتمدار و اخوی عالم و عاملش در عرصه دفاع از حفانیت اسلام ناب محمدی(ص) و حمایت از مقام منیع ولایت و رهبری وزی طلبگی پیشتاز و پیشگام بود ، کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشت که می تواند منشور رفتاری طلاب علوم دینی و کانون های معرفتی و مسئول در این حوزه باشد.
اینجانب که بی وقفه از سلوک معنوی و عرفانی آن عالم وارسته در راستای پیشبرد اهداف و مأموریتهای دولت اصولگرا و عدالت محور در استان مازندران و بویژه در ارشادات و هدایت های اخلاقی فرمانداران و نمایندگان عالی دولت در شهرستانها بهره می بردم با قلبی آکنده از اندوه فراوان این ضایعه مؤلمه را به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر (ع) ، مقام معظم رهبری و حوزه های علمیه و بویژه بیت شریف آیت ا... ایازی و برادر عزیزم آقای پیشنمازی مدیر کل محترم امنیتی و نیز آحاد مردم غیور و عالم پروراستان مازندران بالاخص شهرستان بهشهر و رستمکلا تسلیت عرض نموده و علّو درجات روح عرشی آن فقید سعید را از حضرت حق ، سبحانه و تعالی مسئلت می نمایم.
.................................
پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین امیری سوادکوهی.مدیرکل تحقیقات مرکز جهانی امام حسین علیه السلام و نویسنده کتاب ایازی از ملکوت
بسم الله الرحمن الرحیم
ذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء
ارتحال جانگداز عالم رباني حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين شيخ محمد‌جواد ايازي تنها یادگار مرحوم علامه آیت الله ایازی موجب تأثر خاطر و اندوه فراوان گرديد. اينجانب نيز اين ضايعه بزرگ را به مردم شريف ايران بخصوص مردم نجيب، متعهد، مؤمن و ولايتمدار خطه مازندران و به ويژه خاندان جليل ايازي تسليت عرض مي‌نمايم و علو درجات را براي آن عالم بزرگوار و صبر جميل براي بازماندگان از خداوند باري تعالي مسئولت مي‌نمايم.
........................................

پیام تسلیت فرمانداري بهشهر
انا لله و انا اليه راجعون ارتحال عالم رباني، فقيد سعيد، چهره سرشناس و انقلابي و ولايت‌مدار منطقه حضرت آيت‌الله محمد جواد ايازي كه عمر شريف و پر بركت خود را در راه اعتلاي كلمه توحيد و استحكام نظام اسلامي و تربيت نفوس و تقويت حوزه علميه جعفريه رستمكلا و شاگرداني فاضل و زبده صرف كرده، به ساحت مقدس حضرت بقيةالله الاعظم امام عصر ارواحنا له الفدا و مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي دامت بركاته و علماي اعلام و حوزه‌هاي علميه، مردم ولايت‌مدار استان مازندران و همچنين بيت معظم آن مرحوم به ويژه فرزندان برومند ايشان و مردم متدين شهرستان بهشهر و رستمكلا تسليت گفته و براي آن عالم رباني علو درجات و براي بازماندگان صبر جميل را مسئلت داريم. ضمن اعلام سه روز عزاي عمومي در شهرستان بهشهر و يك هفته در شهر رستمكلا از عموم مردم شريف و ولايت‌مدار استان مازندران براي شركت در مراسم تشييع پيكر و تدفين اين عالم رباني كه از ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 18/10/89 از بيمارستان امام خميني (ره) بهشهر برگزار مي‌شود، دعوت به‌عمل مي‌آيد. پيكر پاك آن عالم بزرگوار در زادگاهش رستمكلا و در جوار آرامگاه پدرش به خاك سپرده مي‌شود.
................................................................................................................
پیام تسلیت دکتر ناصحی بمناسبت درگذشت حجه الاسلام و المسلمین ایازی :

در پي ارتحال جانگداز حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدجواد ایازی، فرزند برومند مرحوم  آيت الله ايازي دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران طی پيامي این ضایعه جانگداز را تسلیت گفت .

متن پيام بدين شرح مي باشد:

انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تأسف و تأثر و تألم ارتحال ناگهانی عالم جلیل القدر و دانشمند فرهیخته و روحانی پرتلاش فرزند صالح علامه فقید حضرت آیت الله حاج شیخ ابوالحسن ایازی حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدجواد ایازی را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) ، محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) ، علمای اعلام ، روحانیت والامقام استان مازندران به ویژه روحانیان و طلاب شریف شهر رستمکلا ، اعضای محترم بیت معظم له و مردم ولایتمدار منطقه تسلیت و تعزیت گفته ، از درگاه حضرت احدیت برای آن عزیز سفر کرده و والد ارجمند  و اخوی بزرگوار علو درجات و برای بازماندگان شریفش صبر و اجر مسئلت می نمایم .

دکتر محمد مهدی ناصحی
...............................................................
پیام آیت الله مقتدایی
آيت الله آقاي طبرسي (دامت‌برکاته)
نماينده محترم ولي فقيه و رييس شوراي حوزه علميه مازندران
سلام‌عليکم
خبر ارتحال جناب حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي حاج شيخ محمد جواد ايازي، عضو شوراي حوزه علميه استان مازندران و مسئول حوزه علميه رستم‌ کلا و اصل شد.
مصيبت در گذشت شخصيتي که عمر خويش را در راه تعليم و تربيت فضلا و طلاب سپري نمود و پناهگاهي براي مردم شريف و متدين آن منطقه به شمار مي‌رفت، موجب تاثر و تالم گرديد.
اينجانب اين مصيبت جانکاه را به ساحت مقدس حضرت ولي‌عصر‌(عج)، روحانيت معظم، مردم عزيز و عالم‌پرور استان مازندران و خانواده محترم ايشان بويژه جنابعالي تسليت عرض نموده، از خداوند متعال براي آن مرحوم رحمت واسعه و غفران الهي و براي بازماندگان صبر و اجر مسئلت مي‌نمايم.
مرتضي مقتدايي

مدير حوزه‌هاي علميه
.........................................................................................................................

ابوطالب شفقت استاندار خراسان شمالي با صدور پيامي درگذشت عالم ربانی حجت الاسلام و المسلمين محمدجواد ايازي را تسليت گفت.
باكمال تاسف و تاثر خبر درگذشت جانسوز روحاني وارسته وعالم رباني حجت الاسلام و المسلمين محمدجواد ايازي واصل شد .ارتحال اين روحاني وارسته و خدمتگزار حوزه را به يكايك مردم شريف مازندران به ويژه مردم عالم پرور منطقه بهشهر و رستمكلا خصوصا طلاب عزيز حوزه رستمكلا و بازماندگان آن عزيز راحل تسليت و تعزيت عرض نموده براي روح آن عزيز سفر كرده آرزوي علو درجات را از درگاه باريتعالي مسئلت مي نمايم .
ابوطالب شفقت

..................................................................................................

پیام تسلیت دکتر مقیمی بمناسیت ارتحال آیت الله ایازی


انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال جانسوز عالم ربانی، فقید سعید، چهره سرشناس و انقلابی و ولایت مدار منطقه حضرت آیت ا... محمد جواد ایازی (ره) ، در شهر نجف اشرف و در کنار بارگاه ملکوتی اولین امام شیعیان  به ایمجانب رسید .

عروج ملکوتی این عالم بزرگوار که عمر شریف و پر برکت خود را در راه اعتلای کلمه توحید و استحکام نظام اسلامی و تربیت نفوس و تقویت حوزه علمیه جعفریه شهر رستمکلا و شاگردانی فاضل و زبده صرف نموده را به ساحت مقدس حضرت بقیه ا... الاعظم امام عصر ارواحنا له الفداء و مقام معظم رهبری، حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای دامت برکاته و علمای اعلام و حوزه های علمیه ، مردم ولایت مدار استان مازندران و همچنین بیت معظم آن مرحوم بالاخص فرزندان برومند ایشان و مردم متدین شهرستان بهشهر و رستمکلا تسلیت گفته و برای آن عالم ربانی علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل را مسئلت می نمایم.

احمد علی مقیمی

نماینده مردم شریف شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی


 


 [ موضوع ] :
ن :
ت :
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.